سايكو
سايكو

جهان هستي چگونه به وجود آمد؟

مردم از زماني كه هر چيزي را مي توانند بپرسند اين را پرسيده اند و پاسخ ها از همه طرف آمده است: از دين ، ​​سنت ، فلسفه ، عرفان ... و علم. گرچه به نظر نمي رسد اين مسئله قابل اندازه گيري علمي باشد ، اما دانشمندان را به ايده هاي جالب و مشاهداتي سوق داده است: انفجار بزرگ ، مفهوم تورم ، اين واقعيت كه بيشتر جهان از ماده تاريك و تاريك تشكيل شده است. انرژي كه ما نمي توانيم درك كنيم و موارد ديگر. البته دانشمندان نمي توانند ادعا كنند كه از حقيقت قطعي آگاه هستند. اما مي توانيم از منظر علمي به سوال بپردازيم و ببينيم چه چيزهايي را مي فهميم. چگونه ما آن را انجام دهيم؟ ابتدا ، ما به دنبال داده ها هستيم. به لطف فناوري مدرن ، اطلاعات ما بسيار بيشتر از افراد در سنين گذشته است كه همين سوال را مي پرسند. سپس مي توانيم از روش ها و تكنيك هاي علمي براي تجزيه و تحليل داده ها ، سازماندهي آنها به روشي منسجم و تلاش براي استخراج پاسخ استفاده كنيم. اين روند و يافته هاي اصلي آن در مقاله شرح داده خواهد شد.

به لطف فناوري مدرن ، اطلاعات ما بسيار بيشتر از افراد در سنين گذشته است كه همين سوال را مي پرسند. سپس مي توانيم از روش ها و تكنيك هاي علمي براي تجزيه و تحليل داده ها ، سازماندهي آنها به روشي منسجم و تلاش براي استخراج پاسخ استفاده كنيم. مفهوم خلقت در يك زمينه علمي معناي خاص و خاصي پيدا مي كند ، و نبايد با مفهوم "خلقت از هيچ" خلط شود كه ما در متافيزيك يا الهيات توحيدي مي يابيم. در معناي باريك و متداول آن ، به معني مشخصات وضعيت جهان در برخي اوقات اوليه است ، همراه با قوانين فيزيكي كه اين حالت اوليه را تا به امروز تكامل داده اند. حالت اوليه ممكن است تقريباً كلاسيك يا كوانتومي باشد يا نباشد و قوانين تكامل ممكن است شامل معادلات مكانيكي كوانتوم يا معادلات كلاسيك باشد. بعضي اوقات مشخصات حالت اوليه فقط آماري است كه از بين برخي از گروه هاي ايالتي با احتمال تجويز شده انتخاب مي شود. در اين حالت ، ايده يك حالت اوليه با مجموعه حالتهاي اوليه ممكن و توزيع احتمال روي آن جايگزين مي شود. حتي وقتي استيون هاوكينگ خلقت جهان را از "هيچ" توصيف مي كند ، اين فرايند شامل مشخصات برخي از شرايط اوليه براي عملكرد موج كوانتومي است. بنابراين براي بحث در مورد خلقت ، بايد در نظر بگيريم كه شرايط اوليه چه بوده است. بنابراين ، معناي علمي "خلقت" در واقع توصيف رياضي از نظر معادلات و شرايط اوليه "آغاز طبيعي" يا "ظهور از چيزي" است.

از آنجا كه ما مي خواهيم بدانيم كه آيا جهان آغاز داشته است و اگر چنين است ، چگونه جهان آغاز شده است ، اين امر به ساخت تصويري از جهان اوليه كمك مي كند - در اولين زمان هاي ممكن چگونه بود؟ ما امروز با نگاه به جهان هستي اين كار را مي كنيم ما امروزه درباره قوانين طبيعت چيزهاي زيادي مي دانيم و نشانه هاي زيادي داريم كه نشان مي دهد آنها در طول عمر جهان تغيير نكرده اند. بنابراين مي توانيم با استفاده از آنها تصويري از جهان اوليه را بسازيم. ما مي توانيم امروز جهان - محتواي آن و اندازه آن و رشد آن - را بررسي كنيم و سعي كنيم نتيجه را به عقب برسانيم. روش مكمل ديگر يادگيري در مورد وضعيت جهان در زمانهاي اوليه متكي به نظريه نسبيت خاص انيشتين است. اين تئوري مي گويد كه نور از راه دور مجبور بود مدت طولاني سفر كند. بنابراين نور

ما امروز مشاهده مي كنيم كه از منابع دوردست زماني كه جهان بسيار جوانتر ساطع شده است ، و اطلاعات مربوط به مدت ها قبل را ارائه مي دهد. وقتي امروز به جهان نگاه مي كنيم ، چه چيزي پيدا مي كنيم؟ ما با آنچه مي توانيم ببينيم شروع مي كنيم. معلوم مي شود كه چيز زيادي نمي توانيم ببينيم! مقدار كمي از جهان در واقع ماده مرئي است ، در واقع فقط حدود پنج درصد. اين از ستارگان و گاز (عمدتا هيدروژن) تشكيل شده است كه همگي توسط جاذبه به كهكشان متصل شده اند. كهكشان ها نيز به هم متصل شده اند و به صورت خوشه اي سازمان يافته اند.

منبع :  نيوتكس دات آي آر

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۰۸:۳۴ ] [ saman ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی